Background Image

Czy jedzenie pstrąga może mieć wpływ na Twoja urodę?

Czy jedzenie pstrąga może mieć wpływ na Twoja urodę?

Ryba zamiast drogich kosmetyków lub suplementów diety?

Tak! Przez specjalistów szczególnie polecany jest pstrąg, który jest jednym z liderów jeśli chodzi o zawartość cennych kwasów Omega 3 pośród wszystkich ryb słodkowodnych.  To właśnie dzięki odpowiednio dobranej diecie możemy efektywnie dbać o zdrowy i piękny wygląd.

Musimy jednak pamiętać, o regularnym dostarczaniu kwasów omega 3 do organizmu, ponieważ nie ma możliwości wytwarzania czy zastąpienia czymkolwiek innym kwasów tłuszczowych. Co więcej, potrzebujemy tłuszczów, by rozpuszczać w nich niektóre niezbędne dla zdrowia witaminy.

Kwasy tłuszczowe omega 3 mają wręcz zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Omega 3 zapobiegają utracie wody, jednocześnie dbając o prawidłowy poziom nawilżenia. Co więcej, odbudowują one naturalną powłokę hydrolipidową oraz regenerują zaczerwienia poprawiając kondycję wrażliwego naskórka.

Ponad to, udowodniono, że regularne dostarczanie organizmowi kwasów omega 3 wpływa łagodząco na objawy chorób skóry takich jak łuszczyca.

Jednak kwasy omega 3 to nie tylko piękna cera, ale też zdrowe i piękne włosy!

Keratynowa struktura włosa jest chroniona przed zniszczeniem poprzez ochronną warstwę kwasów tłuszczowych. Aby nasze włosy były sprężyste i lśniące musimy dostarczać organizmowi ich odpowiednią ilość nie tylko dzięki stosowaniu kosmetyków, ale przede wszystkim dzięki dobrze dobranej diecie.

Najnowsze badania wskazują, że regularne spożywanie Omega 3 w diecie znacznie poprawia fotosupresję skóry, dzięki czemu ograniczony jest znacznie negatywny wpływ opalania się na skórę (w tym jej szybsze starzenie się), oraz zmniejsza się ryzyko nowotworowe.

Czy jedzenie pstrąga może mieć wpływ na Twoja urodę?

Przejdź do góry strony